Eskişehir Damla Halı Yıkama
Halı Yıkama Temizlik Koltuk Yıkama
75.Yıl Mahallesi Oto Esnaflar Sanayi Sitesi S Blok. No:9
info@eskisehirdamlahaliyikama.com
0 222 218 1819 - 0 222 218 3222 - 0 538 305 4004

Pratik BilgilerPratik Bilgiler
Genel Bilgiler

19 Mart 2015 Perşembe

Halıların ömürlerini uzatacak en iyi çare, serilmeleri esnasında takip edilecek yoldur.Halılar serilirken altlarına kalın mukavva bulunmazsa da bir kaç tabaka gazete kağıdı konmalıdır. Bu durum hem halının fazla kirlenmesini önleyecek hem de daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Halıların altındaki kağıtları, büyük temizliklerde değiştirmekte fayda vardır.

 

Ufak Halı Ve Kilimlerin Kaymaması: Bu tür kilimlerin kaymaması için serilen tarafın dört ayrı köşesine birer ince lastik veya köpük sünger parçası dikmeniz kafi gelecektir.

 

Halı Üzerindeki Sigara Lekelerinden kurtulmak için neler yapılmalı: Halılarınız üzerindeki sigara lekelerinden kurtulmak için ihtiyacınız olan şey kağıt zımparası yardımı ile oluşan leke üzerinde hafif baskı uygulayarak dairesel hareketler uygulayarak  lekelerden kurtulabilirsiniz.

 

Halı üzerindeki Çay lekesi nasıl çıkartılır: Halılarınızın üzerindeki çay lekelerini çıkartmak için karbonat veya sirke ile hafifçe silmeniz kafidir.

 

Halı üzerindeki küf lekesi nasıl çıkartılır: Küf en zor çıkan lekelerden biridir. Mutlak süretle profesyonel bir ekip tarafından uygulanması şartı ile küf lekesine en uygun çözüm glesirin dir. Glesirin yanında halı içlerine kadar işlemiş küf için mutlak süretle vakumlama işlemi yapılmalıdır.

 

UYARI

Yukarıdaki bilgiler halk arasında bilinen yöntemlerdir ve kişileri bilgilendirme amaçlı verilmiştir. Kesin sonuç almak için mutlaka profesyonel yardım talep ediniz.

 


25365 kez okundu


Diğer Başlıklar


Genel Bilgiler  
Halı Yıkama Kılavuzu  
Leke Çözüm Rehberi  

Toplam Kayıt: 3 [3 - 1]    
Sayfa: [ 1 ]