Eskişehir Damla Halı Yıkama
Halı Yıkama Temizlik Koltuk Yıkama
75.Yıl Mahallesi Oto Esnaflar Sanayi Sitesi S Blok. No:9
info@eskisehirdamlahaliyikama.com
0 222 218 1819 - 0 222 218 3222 - 0 538 305 4004

SİBER SALDIRILARA KARŞI ‘YEDEKLEME’ KALKANI ŞART

8.06.2021 

PenDC Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ünal, profesyonel firmalar ile çalışılarak doğru yedekleme sistemlerinin devreye alınmasının siber saldırılara karşı sağlam bir kalkan olacağını söyledi.

Daha güvenilir ve kesintisiz hizmet sunmak amacıyla yedekleme konusunda müşteri memnuniyetini sağladıklarını belirten PenDC Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ünal, “Günümüzde her 10 şirketten 9’u siber güvenlik tehditlerine açık durumda bulunuyor. Kurumsal firmalar ile çalışarak bulut yedekleme çözümüyle bu risklerden korunabilmek mümkün” dedi. 

‘PROFESYONEL FİRMALAR İLE ÇALIŞIN’

PenDC’nin uygun maliyetler ile müşterilerine en güvenilir çözümleri sunduklarını kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ünal, “Artık dijital dünyada şirketlerin önemli verileri de dijital ortamda saklanıyor. Bu verilerin korunabilmesi de yine dijital yöntemler ile mümkün. Kendi aldığımız önlemlerin yeteri kadar güvenli olmadığı durumlar ile karşılaşabiliyoruz. Büyük ölçekte düşündüğümüzde korunması gereken verilerin kesinlikle profesyonel firmalardan alınan hizmetler ve sunulan efektif çözümler ile güvence altına alınması şart. Siber saldırıları engellemenin birçok yolu bulunuyor. Bu doğrultuda şirketler için kurulacak yedekleme sistemi, tek yönlü ve ihtiyaç halinde ulaşılabilir olmalıdır. Sadece yedeklerin saklanabildiği, değiştirilemediği ve silinemediği bir sistem kurulmalıdır. Yedekleme sisteminde sunucular sanallaştırılarak ya da bulut yedekleme kullanılarak daha sağlıklı yedeklemeler yapılabilir. Bunun için de öncelikli olarak profesyonel firmaların desteği gerekmektedir” ifadelerini kullandı. 

YEDEKLİLİĞİN DE YEDEKLİLİĞİ…

Müşterilerin veri güvenliği ve sürdürülebilirliği açısından 5 bin 800 metrekarelik alanda, 3 farklı lokasyondan beslenen fiber altyapısı ile Tier 3+ sertifikası uyumluluğunda güvenilir bir veri merkezi inşa ettiklerini söyleyen Ünal, “Müşterilerimizin ihtiyaçları ve güvenliği hedefi doğrultusunda hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Alanında uzman kadromuz ile yedekliliğin de yedekliliği yapısını oluşturduk ve bu çerçevede güvenli bir hizmet sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Satış öncesinden satış sonrasına kadar, bizi tercih eden müşterilerimizin yanında bulunarak 7/24 hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bunun yanında yeşil dönüşüme de duyarlı olarak elektriğimizi güneş panellerinden üreterek, doğa dostu üretime katkı sağlıyoruz” dedi.   

 

Gönderen: esgundem
916 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
17 ayda yapılan AKSUNGUR, 45 KM’den vuracak
Sesli kimlik avı dolandırıcılarına dikkat
ŞİFRE SALDIRILARINDAN KORUNMAK İÇİN 5 ÖNEMLİ ADIM
160 KM HIZA ULAŞAN MİLLİ ELEKTRİKLİ TREN SETİNİ BU YIL İÇERİSİNDE MİLLETİMİZİN HİZMETE SUNACAĞIZ
Çocuklar İnternette En Çok Bunları Aradı

 

 
Ekoloji
"AĞAÇLANDIRMADA AVRUPA’DA BİRİNCİ SIRADAYIZ"
BAKAN KURUM’DAN MÜSİLAJDA 9. GÜN AÇIKLAMASI
17 Haziran Dünya Çölleşme ve Kuraklıkla Mücadele Günü
TCDD’DEN “SIFIR ATIK” PROJESİNE BÜYÜK DESTEK
Eskişehir’de Su Ürünleri Av Yasağı Sona Erdi